Pszczeli Miód - miód spadziowy, miód pitny, wosk pszczeli, wosk do wyrobu świec.

Górska Pasieka Pszczela - miód naturalny

  • strona główna
  • pasieki
  • onas
  • kontakt
  • dojazd
  • galeria
 
 
 
 

   Pasieka "Pszczeli Miód" jest firmą o bogatej, ponad 100-letniej tradycji. Produkuje kilkanaście gatunków miodów pszczelich, wielokrotnie nagradzanych na targach i wystawach - zarówno w kraju, jak i za granicą.
   Rodzinna pasieka pszczelarska "Pszczeli Miód" została założona przez Franciszka Pietrzaka w 1905 roku w Stróży k. Myślenic na stoku góry Chełm. Przejmowana z pokolenia na pokolenie, obecnnie prowadzona jest przez mistrza pszczelarskiego Stanisława Pietrzaka (wnuka Franciszka) i jego córkę Aleksandrę Szymczyk, absolwentkę Akademii Rolniczej w Krakowie.
   Jako pasieka "Pszczeli Miód" jesteśmy częstymi gośćmi konferencji pszczelarskich, dożynek, kiermaszy okolicznościowych, wystaw i giełd agroturystycznych oraz rokrocznie uczestniczymy w poznańskich targach "Polagra". W roku 2006 pasieka "Pszczeli Miód" otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie pasiek za wzorowe prowadzenie pasieki i urządzenie pracowni pszczelarskiej.
   Liczące około 50 uli gospodarstwo pasieczne podzielone jest na dwie pasieki mające charakter stacjonarny - pszczoły nie są wywożone na plantacje przemysłowe. Głównym pożytkiem jest więc to, co znajduje się w ich naturalnym środowisku życia tj. nektary i pyłki kwiatów łąkowych, ziół leśnych oraz spadzie drzew liściastych i iglastych.
   Gospodarujemy na ramce wielkopolskiej w drewnianych ulach z pszczołami rasy kraińskiej linii car Mr-"Marynka" i car N.
   Podstawowymi miodami przez nas pozyskiwanymi są: miód mniszkowy, miód lipowy i miód spadziowy.
   W ofercie pasieki są również świece z naturalnego wosku pszczelego własnej produkcji i według własnych projektów oraz kit pszczeli (propolis) .
  Na miejscu można skosztowac miodów i dokonać zakupu.
  
Pomimo rozwoju firmy produkcja odbywa się według starych metod i receptur, które gwarantują najlepszą jakość produktów.

  Nasza pasieka pozostaje pod stałą opieką weterynaryjną Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Myślenicach.


Pasieka "Pszczeli Miód" serdecznie zaprasza !
 

 
 
 
 
 
 
designed by Vizualion
designed by Vizualion